• EP Poľov

• Súčasnosť

• Základná škola v Poľove sa stala elokovaným pracoviskom ZŠ Bernolákova 16, Košice od školského roku 2016/2017. Sídli v mestskej časti Košice - Poľov na ulici Dolina 43. Škola je málotriedna. Nachádza sa v krásnom obklopení prírody a neďalekého lesa. Veľkým pozitívom je priestor v interiéri, ale aj exteriéri školy, ktorý žiakom poskytuje neustály rozvoj. Len málokto sa môže pochváliť veľkou prestávkou strávenou vonku na čerstvom vzduchu spríjemnenú pohybovou hrou.

V Poľove sú v súčasnosti dve triedy, ktoré sú vybavené interaktívnymi tabuľami, vďaka ktorým sa môžu žiaci vzdelávať zaujímavo a kvalitne. Samostatnými triedami sú LEGO trieda, počítačová učebňa a miestnosť cvičebne. Žiaci sa vzdelávajú v spojených ročníkoch, čím sa dozvedia viac ako ich rovesníci v jednoročníkových triedach.

Prostredie, v ktorom sa škola nachádza prispieva k aktívnemu pohybu žiakov počas vyučovania a v popoludňajších hodinách, ale aj získavaní poznatkov v praxi. Učia sa o prírode a zároveň ju aj pozorujú používaním zaujímavých pomôcok.