Novinky
Tematicky deň: Olympijské hry
Piknik v ŠKD
Dňa 24. júna sme si v rámci Školského klubu detí spríjemnili horúce popoludnie spoločným piknikom na školskom dvore. Deti si spolu s pani vychovávateľkami pripravili chutné občerstvenie, rozložili deky a užili si príjemné chvíle v spoločnosti kamarátov.Počas popoludnia panovala výborná nálada, nechýbala radosť, smiech ani pohoda. Deti sa zapojili do rôznych pohybových a spoločenských hier, pri ktorých si užili veľa zábavy a príjemne strávili spoločný čas.Takto sme si spoločne spríjemnili veľmi teplý letný deň a vytvorili ďalšie pekné spomienky na chvíle strávené v ŠKD.Vaše vychovávateľky
2
Rozlúčka so školským rokom pri zmrzline
Rozlúčka so školským rokom pri zmrzline
Na záver školského roka sme si v ŠKD pripravili milú akciu – výlet na zmrzlinu. Deti si tak mohli vychutnať sladkú odmenu za svoju celoročnú usilovnosť, snahu a množstvo krásnych zážitkov, ktoré sme spolu počas roka prežili. V príjemnej atmosfére sme sa spoločne rozlúčili so školským rokom, zaspomínali si na veselé chvíle a užili si čas strávený s kamarátmi. Nechýbal úsmev, dobrá nálada ani radosť z obľúbených zmrzlinových príchutí. Veríme, že táto sladká bodka za školským rokom potešila všetky deti a zostane im peknou spomienkou na čas strávený v školskom klube detí. Všetkým prajeme krásne, slnečné a oddychové prázdniny plné nových dobrodružstiev.
Športový deň so seniormi
Členky DofE si pripravili krásne prekvapenie pre našich seniorov. Vymysleli pre nich športový deň, do ktorého sa seniori prekvapivo radi zapojili. Takéto krásne prepojenie aktivít dvoch rozdielnych generácií plánujeme aj v budúcom školskom roku.
1
Výsledky prijímacieho konania do 1. ročníka
Škola v prírode
Druháci a štvrtáci strávili nezabudnuteľné dni v škole v prírode v krásnom prostredí Slovenského raja. Počas pobytu navštívili Spišský hrad, kde sa zúčastnili podujatia Hradohranie plného zaujímavých aktivít a divadelného predstavenia. Zavítali aj do kaštieľa Betliar, obdivovali krásu Dobšinskej ľadovej jaskyne a absolvovali turistický výlet k Palcmanskej Maši. Okrem spoznávania prírodných a kultúrnych pamiatok si užili množstvo športových hier, súťaží a zábavných aktivít. Veľkú radosť im priniesla aj diskotéka a tvorivé dielne, pri ktorých mohli naplno prejaviť svoju fantáziu. Domov sa vrátili plní krásnych zážitkov, nových priateľstiev a nezabudnuteľných spomienok.
7
Brigáda v Borovicovom háji
V sobotu si žiačky nášho deviateho ročníka ochotne natiahli rukavice a pridali sa ku brigáde v Borovicovom háji. Vyzbierali takmer desať vriec odpadu. Ako odmenu sme si v priateľskej nálade spoločne s oz Borovicový háj opiekli špekáčiky. Sme hrdí na to, že sa naši žiaci zapájajú aj do takýchto akcií v prospech svojho okolia.
Olympijské hry
Šport spája, motivuje a prináša radosť! Práve preto sme pre našich žiakov pripravili Olympijské hry, počas ktorých si vyskúšajú rôzne disciplíny a zabojujú o cenné medaily. 🥇🥈🥉
Školský zber papiera
S radosťou oznamujeme, že sa nám spoločne podarilo zachrániť cez dve tony starého papiera.
Výsledky druhého kola súťaže školský zber papiera:
1. stupeň 1. miesto Simona Fedáková 4. A 299 kg
2. miesto Imrich Siladi 1. A 295 kg
3. miesto Marcela Mašlonková 4. B 200kg
Rado Klešč 4. A 163 kg
Emma Vajtová 3. C 155 kg
Julka Kisidayová 1. C 128 kg
Nikolas Gábor 1. B 117 kg
2. stupeň 1. miesto Radka Pančurová 5. A 176 kg
2. miesto Emma Bóriková 5. A 147 kg
3. miesto Sára Bogová 9. B 54 kg
Blahoželáme a spolu s výhercami z 1. kola odmeníme.
Finančná gramotnosť
Žiaci deviateho ročníka získali nové zručnosti z finančnej gramotnosti. Objavovali odpovede na otázky, odkiaľ má štát finančné zdroje. Riešili rôzne druhy daní, odvodov, získali základné informácie o hosdpodárení štátu, prerozdelení štátnych financií - štátny rozpočet. Svoj slovník obohatili o ďalšie pojmy z oblasti financií.
Mesto Košice deťom 2026
S hrdosťou oznamujeme, že naša žiačka Kristína Vojtašková získala prestížny titul Premiantka školy v rámci slávnostného podujatia Mesto Košice deťom 2026. Toto ocenenie je udeľované žiakom, ktorí dosahujú výborné študijné výsledky, úspešne reprezentujú svoju školu a aktívne sa zapájajú do školských i mimoškolských aktivít. Srdečne blahoželáme k tomuto významnému úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Prajeme veľa ďalších úspechov, radosti z poznávania a odhodlania rozvíjať svoj talent.
Súťaž o najkrajší list
Naša škola zaznamenala úspech v národnom kole jubilejného 55. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov, ktorú na Slovensku organizuje Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy SR.
Špeciálne ocenenie – Najaktívnejšie a najkreatívnejšie školy
V silnej celonárodnej konkurencii stoviek zaslaných prác naša škola obsadila 4. miesto. Žiaci vo veku od 9 do 14 rokov tvorili klasické, rukou písané listy. Tohtoročná povinná téma odzrkadľovala aktuálne celospoločenské dianie: „Napíš list kamarátovi o tom, prečo je ľudský kontakt dôležitý v digitálnom svete.“ Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom za dôstojnú reprezentáciu školy a vyučujúcim za
pedagogické vedenie pri príprave súťažných textov.
Policajná prevencia
Naša škola počas celého školského roka v ŠKD podstupovala policajnú prevenciu, a to pod vedením kpt. Mgr. Denisy Babiarovej. Preventívna aktivita bola ušitá na mieru deťom prvého stupňa a zamerala sa na kľúčové témy dnešnej doby:
„Póla radí deťom“
je preventívny projekt, ktorý bol realizovaný v spolupráci s OR PZ v Košiciach v triedach 1. ročníka. Jeho úlohou bolo naučiť deti bezpečne sa správať v rizikových situáciách, pripraviť ich k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci a poskytnúť i tejto vekovej kategórii informácie zamerané na zvyšovanie ich právneho a sociálneho vedomia. Súčasťou preventívneho projektu bol pracovný zošit, ktorého sprievodcom je školáčka Póla. Póla formou príbehu vysvetľuje deťom riziká, ktoré im hrozia na ulici, na ihriskách, či pri pohybe medzi cudzími ľuďmi.
„Oliho príbeh“
Pani policajtka druhákom odprezentovala a pútavou rozprávkou predstavila preventívny projekt Oliho príbeh, ktorý je zameraný na bezpečnosť na železnici, rozprávali sa o tom, ako sa máme správať a chovať v kritických situáciách na železnici a v blízkostí koľají
„Bezpečný internet“
S tretiakmi sa pani policajtka rozprávala, aké nebezpečenstvo hrozí na internete. Cieľom tejto témy bolo poukázať na zodpovednosť a bezpečnosť na internete , ako aj na tmavé zákutia online sveta, predovšetkým kyberšikanu.
„Šikana“
Naši štvrtáci sa oboznámili so samotným pojmom šikany, čo to šikana vlastne je , aké má podoby a formy, žiaci boli aj oboznámení s vyvodením dôsledkov za prejavy šikany. Okrem teoretickej prednášky si žiaci aj formou hier vyskúšali, ako sa šikanovaný žiak cíti
Ďakujeme pani kapitánke za podnetné popoludnia a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!
Školský výlet - kaštieľ Fintice
Dňa 8. júna sa žiaci tried 1. A a 1. C zúčastnili školského výletu v nádhernom prostredí kaštieľa vo Finticiach, ktorý kedysi navštívil aj nemecký hudobný skladateľ a klavirista Ludwig van Beethoven. Kaštieľ je spojený nielen s bohatou históriou, ale aj s filmovou tvorbou. V minulosti sa tu nakrúcali známe slovenské filmy a nedávno aj film Kávej. Kúsok histórie slovenského národa nám pútavým spôsobom priblížili ochotní miestni pracovníci. Návšteva tohto miesta bola pre všetkých príjemným zážitkom. Určite sa oplatí vidieť, zažiť a ochutnať všetko, čo tento región ponúka.
Volejbalový turnaj dievčat
Dňa 11.3.2026 sa žiačky našej školy zúčastnili volejbalového turnaja dievčat. Turnaja sa zúčastnili 4 školy. Hralo sa systémom každý s každým na dva víťazné sety do 25 bodov.
ZŠ Bernolákova 16 : ZŠ Trebišovská 10 0:2 (38:50)
ZŠ Lechkého : ZŠ Bernolákova 16 2:0 (50:42)
ZŠ Bernolákova 16 : ZŠ Trebišovská 12 30 0:2 (34:50)Obsadili sme 4. miesto. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Lucia Mikitová, Sofia Borodina, Anastasiia Otroda, Natália Pomietlová, Marína Semančíková, Sára Bogová, Sofia Jergová, Michaela Pavelová, Amélia Laušová
Mládežnícky turnaj McDonald's Cup 2026
Žiaci 6. ročníka dostali možnosť účasti na tribúnach štadióna KFA, aby podporili hrajúce tímy z celého Slovenska na mládežníckom turnaji McDonald's Cup 2026 počas druhého hracieho dňa 11. 6. 2026. Výsledkom bolo vyhlásenie majstra Slovenska. Žiaci si podujetie veľmi užili a spoznali nielen známe futbalové osobnosti, ale aj futbalové tímy z ostatných kútov Slovenska.
„Pomáhať sa oplatí“
Dňa 08.06.2026 sa žiaci 4. B triedy zúčastnili záverečného štvrtého stretnutia v Lorinčíku v rámci projektu Pomáhať sa oplatí. Žiaci, spolu s asistentkami Luckou a Nelkou si pre seniorov pripravili rôzne športové aktivity pozostávajúce z niekoľkých stanovíšť. Na každom stanovišti žiaci vysvetlili zadanú úlohu a názorne ju aj seniorom predviedli ako napríklad: chytanie padajúcej rolky na rúčke od metly, zbieranie rozstrihaných hubiek na riad len prstami na rukách, skladanie panáčikov z vatových tyčiniek podľa predlohy, hádzanie loptičky do kartónu od vajec, namotanie šnúrky na rolku v čo najkratšom čase, skladanie puzzle vyrobeného z kartónu od vajec, skladanie rúk podľa predlohy a podobne. Seniorom sa aktivity veľmi páčili, vyskúšali si viacero stanovíšť. Naši žiaci si pre nich pripravili odmenu – každému podarovali medailu za aktívny športový výkon. K imobilným starkým žiaci ochotne a citlivo pristupovali a spoločne tak utužovali medzigeneračné vzťahy. Na záver stretnutia nechýbala ani odmena pre našich žiakov. Tú si všetci vychutnali pri zmrzlinovom stánku. Projekt končíme slovami: Pomáhať sa oplatí! Ďakujeme!
5
Návšteva Konského raja v Poľove žiakmi 1. D
Vo štvrtok 28.5.2026 sme so žiakmi 1. D triedy prežili krásny deň na školskom výlete! Naša cesta sa začala dobrodružstvom v MHD. Po príchode do Poľova sme najprv zašli pozrieť domáce zvieratká u našej pani vychovávateľky. Deti mali veľkú radosť zo zajačikov, sliepočiek, kuriatok a morčiatka. Potom sme sa presunuli priamo do areálu Konský raj Poľov. Tam na deti čakalo najväčšie prekvapenie. Po krátkej prednáške a inštruktáži si žiaci mohli koníky pohladkať, nakŕmiť ich a dokonca sa na nich aj povozili. Neskôr sme navštívili naše Elokované pracovisko Základnej školy v Poľove. Tam sme sa bližšie zoznámili s novými žiakmi a spoločne sme si pochutili na výborných špekáčikoch. Tento nádherný deň sme nakoniec ukončili sladkou zmrzlinkou. Všetci sme sa spoločne v poriadku a bezpečne vrátili späť do školy. Deti boli úžasné a domov si odniesli veľa krásnych a nezabudnuteľných zážitkov.
2
Talentmánia - 2.stupeň
Talentmánia - 1.stupeň