• Deň Zeme môžeme mať každý deň

• Máme za sebou nezabudnuteľný deň Po dvoch rokoch prestávky sme si opäť užili na II. stupni Deň Zeme. Žiaci 9. ročníka s pani učiteľkou Mirkou Kucikovou pripravili naozaj nezabudnuteľný, poučný a zároveň zábavný program pre spolužiakov na tému ochrany životného prostredia, za čo im patrí poďakovanie. Deviataci zároveň odovzdali štafetu prváčikom, keď spoločne zasadili tradičný ročníkový krík, pod ktorý vložili svoju časovú kapsulu. Potom sa žiaci borili v blate, pretekali s časom v lyžiarkach, vyrábali obláčiky, prekonávali prekážky v plutvičkách, voňali bylinkami, tváričky mali olepené od melóna, boli mokrí, zablatení, od piesku, vysmiati

Absolútnymi víťazmi tohtoročného Dňa Zeme sú žiaci 9. ročníka, ktorí aj vďaka bojovnosti pani učiteľky Vaskovej z maximálneho počtu bodov 38 získali 138 bodov  ♥. Oficiálnymi víťazmi sa stali žiaci triedy VII.A ♥ Srdečne blahoželáme všetkým.

Je najvyšší čas začať oplácať planéte, čo si berieme.

• Slávnostné oceňovanie žiakov v Kulturparku

• Mesto Košice ocenilo z úrovne primátora mesta Košice diplomom a vecnou cenou nadaných žiakov, ktorí svojimi vynikajúcimi študijnými výsledkami, umiestnením v súťažiach i olympiádach reprezentovali svoju školu a mesto Košice.

Z 94 návrhov komisia vybrala na ocenenie primátorom mesta Košice 44 žiakov v troch kategóriách a titulom Premiant školy bolo ocenených 31 žiakov.

Slávnostné oceňovanie sa uskutočnilo v Kulturparku v pondelok, 27.6.2022.

Za našu školu boli ocenení:

Diana Pavlíková z 9.B triedy získala ocenenie mesta Košice.

Dávid Vojtaško  z 8.A triedy získal ocenenie Premiant školy.

Obidvom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších študijných úspechov.

• MOZGO SHOW

• Máte jedinečnú príležitosť zúčastniť sa prvého ročníka veľkolepej MOZGO SHOW !!!

Triedou vybraný 2 zástupcovia 5.-9. ročníka, dievča a chlapec môžu v príslušnej kategórii preukázať svoje znalosti z všeličoho.

Možno práve VY získate pre svoju triedu titul MOZGOSHOW!

Zástupcov tried je potrebné nahlásiť do štvrtka 16.06.2022 10:00 hod.

Vo štvrtok 16.06.2022 počas veľkej prestávky v priestoroch malej telocvične sa uskutoční za prítomnosti súťažiacich rozlosovanie.

• Víkendová DofE expedícia

•

S obrovskou hrdosťou Vám predstavujeme DofE tím ZŠ Bernolákova 16 KE. Tieto deti si cez víkend na tohtoročnej DofE expedícii siahli na dno svojich síl. Nielenže vystúpili zo svojich komfortných zón, ale svoje hranice posunuli ďaleko za svoje maximum. Na chrbátiku so stanom, spacákom a batohom nie ľahším ako 10 kíl prešli peši trasu dlhú 28 km. Verte, že tieto deti podali neuveriteľný výkon, hodný nášho obdivu: niektorí spali prvý krát v stane, niekto sa obáva tmy, niekto divej zveri, pavúkov, niektorí zo športu majú šach... Nocovali pod hviezdnou oblohou v divočine bez signálu a akejkoľvek možnosti si veci uľahčiť. Aj napriek únave si navzájom pomáhali až do cieľa, za čo sme na nich extra hrdí. A ako bonus toto všetko dokázali zabaliť do srdečného smiechu a to aj vo chvíľach, kedy už sily ozaj dochádzali.

Zoznámte sa: Tomáš, Dianka, Miško, Lucka, Naty, Natálka, Saška, Samko, Timko, Julka.  Ste úžasní.....  💗

• Môj pohľad na svet v budúcnosti

• Na hodinách anglického jazyka žiaci vypracovali projekty na tému: My vision of the world in the future.
              Vyjadrili svoje predstavy o ekologickom spôsobe života, kde ľudia budú žiť v inteligentných domoch
              a digitálny svet s virtuálnou realitou sa stanú každodennou súčasťou života.
              Umelá inteligencia napomôže rýchlemu rozvoju vedy a techniky.
              Bude sa využívať obnoviteľná energia z vetra, vody a slnka. Bude sa vysádzať viac stromov, zelene.
              Budovy budú postavené tak, aby produkovali kyslík.
              Dopravu budú zabezpečovať elektromobily  alebo autá na vodíkový pohon.
              Všetky myšlienky o budúcnosti sveta pretavili do podoby 3 D modelov.
              Modely sú odrazom kreativity žiakov ako aj ich ekologického myslenia a vyjadrujú, že budúcnosť
              sveta je v našich rukách.