Mlieko –
jednoduchá potravina s bohatým výživovým zložením, nevyhnutná pre zdravý
vývoj detského organizmu. Na podnet oddelenia školstva MMK ŠJ Bernolákova 16
zorganizovala oslavy pri príležitosti Svetového dňa mlieka. Svojou prítomnosťou
nás poctila p. Beáta Lopušniaková, vedúca oddelenia školstva na Magistráte
mesta Košice, p. Monika Beregszásziová, metodička pre školské stravovanie na
Magistráte mesta Košice, riaditeľka ZŠ Bernolákova 16 p. Mária Blanárová
a riaditeľka ZŠ sv. Cyrila a Metoda p. Terézia Hrebeňárová. Všetkých
hostí privítala p. riaditeľka ŠJ Bernolákova 16 p. Daniela Palaščáková.
Významní hostia, množstvo rodičov, pedagógov a žiakov vytvorili príjemnú
atmosféru. Vyvrcholením slávnosti bolo vyhlásenie víťazov súťaže, v ktorej
naši žiaci dokázali, že aj veda môže byť zaujímavá a zábavná.
V svojich prácach sa zamerali na cestu mlieka od farmy až na náš stôl, na
význam mlieka pre zdravie človeka a samotné zloženie mlieka. Súťažilo sa
vo viacerých kategóriách. A tu sú naši víťazi:
Simonka
Henželová, 8. A – víťazka v kreatívnej kategórii „Mlieko v našej
kuchyni“
Natálka
Dudičová, 2. A – víťazka vo vedeckej kategórii „Mlieko pod mikroskopom“
Lucka Mikitová
a Mimi Varcholová, 8. A – víťazky v tímovej kategórii „Mliečna
reklama“
Žiaci 1. B
triedy – víťazi, ktorí získali „Cenu mliečnej hviezdy“
Naše pani
kuchárky nám pripravili výborné pohostenie v podobe nátierok, pudingov,
krémov, koláčikov, pri príprave ktorých bolo hlavnou ingredienciou mlieko.
Ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.