•  ♥ Sviatok Sv. Valentína ♥

•  ♥ Sviatok Sv. Valentína je skvelá možnosť, ako lásku prejaviť aj krásnym slovom, skutkom.
              Dnes Amorkovia opäť navštívili našu školu, a následne porozdávali neskutočné množstvo listov a pohľadníc. Okrem toho rozdali veľa radosti a dobrú náladu. Valentínsky pozdrav dostala aj naša pani riaditeľka, množstvo iných pedagógov, tety upratovačky a skvelé kuchárky. Amorkovia, ďakujeme!
              ♥

• Valentínske prianie

• Nemáš odvahu to povedať osobne alebo len jednoducho chces vyčariť úsmev na tvári?

Využi služby Amora a poteš svoju spolužiačku / spolužiaka v podobe zaľúbeného listu

• Bezpečne na nete

• "Nie sme ľahostajní voči tomu, ak sa niekomu ubližuje. 2. FEBRUÁR je DEŇ BEZPEČNÉHO INTERNETU. Na škole sa rozprávame o tejto téme celý rok a nahlas. V týchto dňoch vyhlasuje Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v KE výtvarnú súťaž pre žiakov 2. stupňa pod názvom „Odvrátená tvár internetu“. Ak máš nápad, čo všetko číha na mladých ľudí na „nete“, hoď to na papier a môžeš vyhrať :)

Svoje práce môžu žiaci odovzdávať pani učiteľke Miriam Kucikovej do 10.2. 2022."

• Vďaka Vikuške už našlo domov niekoľko chlpáčikov

• Viki Lindvaiová je žiačkou VIII.B triedy našej školy ZŠ Bernolákova 16. Chodí po osadách, aby pomohla psíkom a mačičkám, ktorí tam žijú v hrozných podmienkach. Nakŕmi ich a potom kontaktuje kompetentné osoby s prosbou o pomoc … Vďaka Vikuške už našlo domov niekoľko chlpáčikov z osád… Sme na Teba veľmi hrdí Viki.​​​​​​​

• Školský nábytok

• Dňa 20.01.2022 bola vyhlásená zákazka „Školský nábytok“ prostredníctvom systému Eranet s termínom predloženia ponúk do 27.01.2022 do 9:00 hod.Záujemcovia sa môžu zaregistrovať a získať súťažné podklady na webovej adrese https://sss.eranet.sk.

• Pohľadnice

• Nádherné pohľadnice pre záchranné zložky kreslené našimi žiakmi sú už v rukách nových majiteľov. Okresné riaditeľstvo PZ v Košiciach je krásne ozdobené detskými pozdravmi a policajti sa našim žiakom poďakovali malým prekvapením. Veľká vďaka všetkým.

• Pohľadničky ZZ

• Prekrásne pohľadnice vyrobené  pre záchranné zložky žiačikmi 1.stupňa našej školy sme osobne rozniesli po Košiciach. PZ Košice,  HZ Košice  ZS Košice  MOM v okolí  Boli to prekrásne stretnutia. Plné dojatia, sĺz, úsmevov, priateľských slov, milých ľudí, vzájomnej vďaky… Nešírme zlobu, šírme lásku

Od PZ v Košiciach už čaká na drobcov odmena.

Pani učiteľka Mirka Kuciková a žiaci DofE

• Recyklácia a eko prístup lavičky prináša!

• Naša škola sa zapojila do projektu s obsahom zberu, triedenia a recyklácie plastov. Žiaci a kolegovia sa zapojili do zveľaďovania svojho okolia a pre našu školu sme takto spoločne získali 5 štýlových eko lavičiek.

Koordinátor: Miriam Kuciková

Veľká vďaka všetkým, ktorí sa do projektu zapojili.

• Vyrobené s láskou

• „Hľadáme mamičky, detičky, babičky, tetušky, a možno aj oteckov, deduškov…, ktorí sú ochotní sa pridať k projektu vyrobeného len z najčistejších ingrediencií – z lásky.

Chystáme v škole balíčky pre deti zamotané v rôznych klbkách (onkodetičky, detičky v krízových centrách, sociálne rodinky…), do ktorých môže každý z nás vložiť kúsok seba… Ak ste pekárky a chcete sa pridať pečenými perníčkami, budeme veľmi radi. Ak viete háčkovať, upliesť, ušiť, vystrihnúť, vyrobiť… čokoľvek milé pre pohladenie detskej dušičky, budeme veľmi radi. K balíčkom priložíme aj pozdravy, ktoré už pre nich vyrábajú naši žiaci.

Ďakujeme

Koordinátor: Mirka Kuciková a žiaci 9. roč. členovia DofE

• Zavítal k nám Mikuláááášššš!!!

• V pondelok ráno 6.12.2021 zavítal na našu školu Mikuláš spolu s čertmi a anjelikom.

Sviatok svätého Mikuláša je krásnym zvykom a tradíciou všade na svete a neobišiel ani našu školu.

Spoločne zisťovali, či sme boli poslušní po celý rok. Mikuláš obdaroval deti sladkými darčekmi.

Poprial nám zdravie, šťastie, lásku, pokoru a krásne nastávajúce vianočné sviatky.

Takto nám svätý Mikuláš spríjemnil tento prekrásny deň a potešil nás svojou prítomnosťou a radosťou.

Školský parlament

• Poďakovanie

• Veľké ďakujeme za túto obrovskú nádielku žiakom zo ZŠ Bernolákova 16 Košice a drobcom zo školy v Poľove. Je to pre útulok veľká pomoc.

Ďakujeme z celého srdca za útulkáčikov.

• Daruj zemiak

• Akciou „Daruj zemiak“ pomáhame rodinám v hmotnej núdzi v Košiciach potravinovou zbierkou. Ak každý žiačik donesie hoci len jeden jediný zemiačik, spolu budeme veľmi štedrí. Zapojili sa žiaci celej školy, aj priatelia z okolia školy .

Koordinátor: Kuciková a žiaci 9. ročníka DofE

• Vianočná pošta pre seniorov

• akcia: Vianočná pošta pre seniorov

kedy: december 2021

kto: všetky oddelenia ŠKD

a p.uč.Vančová vrámci VYV

žiaci 1.-4.ročníka – počet 120

cieľ: Akcia vrámci čitateľskej gramotnosti s cieľom rozvíjať prosociálne správanie.

Text:

Lepené, kreslené, vystrihnuté. . . Všetky vyrobené s láskou.

Už 3.rok sa zúčastňujeme milej akcie Vianočná pošta pre seniorov.

Každý si spája Vianoce s niečím iným. Pre seniorov to je aj pohľadnica.

Tentoraz sme posielali naše vianočné priania do Rožňavy, Vrútkov a Jaslovských Bohuníc.

Veľké ďakujem patrí predovšetkých všetkým pani vychovávateľkách a pani učiteľke Vančovej.

Krásne sviatky

• S odpadom sme si sadli

• Cieľom je naučiť deti viac o ekológii, nadchnúť ich pre ochranu životného prostredia a ukázať im, aké pekné a užitočné veci sa dajú urobiť z plastov, ktoré správne separujeme.

Úloha pre školu:so žiakmi zorganizovať upratovanie okolia školy a vyzbierané smeti správne vyseparovať. Odoslať fotku alebo video s vrecami odpadu. Vybrané školy získavajú estetické plastové sedačky

Zúčastnili sa žiaci 9. ročníka – členovia DofE pod vedením pani učiteľky Kucikovej, naše milé kolegyne z prvého stupňa a jednotlivci z celej školy.