• DofE

• Úspechy DofE

• Prezentácia programu DofE v rádiu RTVS

Na výsledky aktivít školského programu DofE prichádza spätná väzba i od okolitej verejnosti. A tak si členovia DofE vyslúžili aj pozvanie do Regionálneho rádia východného Slovenska RTVS, aby predstavili svoje aktivity v éteri.

Títo žiaci ročne strávia stovky hodín dobročinnými aktivitami v environmentálnej, sociálnej i spoločenskej oblasti. Zuzka, Vivka, Karin, Ninka, Zorka a Linda sú šestica statočných mladých slečien, ktoré v doprovode koordinátorky programu, pani učiteľky Mirky Kucikovej, pozvanie prijali a odpovedali na zvedavé otázky reportérky rádia.

Ďakujeme za pozvanie a toto uznanie zo strany RTVS si veľmi vážime.

• Úspechy DofE

• SME JEDINÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA z celého Košického kraja,

ktorá úspešne doviedla aj tento rok svojich deviatakov ku medzinárodnej cene DofE v celosvetovom programe rozvoja pre deti a mládež. Program DofE uznávajú špičkové svetové univerzity a najväčší svetoví zamestnávatelia pri prijímacích pohovoroch. Hlavným dôvodom je, že tieto inštitúcie hľadajú v ľuďoch predovšetkým rozvinuté vlastnosti ako vytrvalosť, cieľavedomosť, ľudskosť a zodpovednosť, práve ktorých rozvoj program DofE podporuje. A žiaci našej školy pod vedením pani učiteľky Mirky Kucikovej dokázali, že patria medzi takýchto ľudí.

Vyše 300 študentov z Košického kraja si vo štvrtok 5.10. v Historickej radnici v metropole východu prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu z rúk významných hostí.

Naša škola tohto roku ako jediná základná škola z celého Košického kraja je nesmierne hrdá na svojich absolventov DofE, ktorí absolvovali niekoľko stoviek hodín dobrovoľníctva, športu a rozvoja talentu a na záver dokázali aj svoje zručnosti prežiť v lese na dvoch dobrodružných expedíciách.

Srdečne blahoželáme absolventom aj ich vedúcej pani učiteľke Mirke.

Ďakujeme!

Významný certifikát

Po absolvovaní všetkých úrovní DofE žiaci získajú významný medzinárodný certifikát, ktorý im môže pomôcť, keď sa budú hlásiť na univerzitu alebo do zamestnania. Je dôkazom toho, že vedia na sebe pracovať, vedia si stanoviť ciele a vytrvalo a motivovane pracovať na ich naplnení. Sú to cenné charakterové vlastnosti, ktoré uznávajú top slovenskí i zahraniční zamestnávatelia. Môžeme sa dokonca popýšiť, že naša DofE koordinátorka Mirka Kuciková, ako jedna z mála, dostala za jej prácu pozvanie na slávnostné posedenie u britského veľvyslanca v Bratislave. No našim najkrajším úspechom je, že v školskom roku 2022/23 sme boli jediná základná škola v celom košickom kraji, ktorá dokončila všetky úrovne DofE.

Médiá

Naše aktivity sú pre verejnosť veľmi príťažlivé a tak sme dostali pozvanie spolu so žiakmi do niektorých médií rozprávať o našej práci. Boli sme súčasťou tém televíznej relácie Reflex, večerných správ, rádia Regina a hosťovali sme v talkshow Milana Kolcúna v Mestskom divadle.