• EP Poľov

• Jesenný deň

• Dňa 20.10.2022 sa na EP Poľov  konal Deň jesene. Žiaci doniesli do školy rôzne jesenné plody. Vo vestibule školy urobili výstavku a jeseň si pripomenuli aj na hodinách výtvarnej výchovy

• Deň JABLKA

• Vo štvrtok 13.10.2022 sa na elokovanom pracovisku v Poľove uskutočnilo tematické vyučovanie na tému Deň jablka. Celý deň bol zameraný na tému jablka, či už v pracovných listoch alebo v prezentáciách a kvízoch. Zaujímavou aktivitou bolo oberanie jabĺk, ktoré žiaci použili na otláčanie na výtvarnej výchove a taktiež na ochutnávku. Takisto si pochutnali na 100% jablkovej šťave. Žiaci boli poobliekaný do farieb jablka, každý si doniesol jablko na desiatu. Atmosféra v tento deň bola veľmi pozitívna a tvorivá.

• 🌟 🌛 Noc v škole 🌛 🌟

• V piatok 3. júna sme po dlhej dobe opäť konečne prespali v škole. Tohtoročná noc sa niesla v znamení hviezd. Začali sme v prenosnom planetáriu z Astro show prednáškou o vesmíre. Bol to krásny zážitok v ktorom sa z nás na krátku chvíľu  stali astronauti.

Večer sme sa posilnili pizzou a vrhli sme sa na vesmírne tvorenie a zábavné úlohy. Najväčšiu radosť sme mali z nočného hľadania pokladu s baterkami a čelovkami. Po úspešnom nájdení pokladu, sme sa pobrali do ríše snov do pripravených spacáčikov. Ráno nás čakali skvelé raňajky a rozradostení rodičia.

Už teraz sa tešíme opäť o rok.

• Deň matiek v Poľove

• V stredu 11.mája si naše deti pozvali k nám do školičky svoje milované mamičky, aby spolu oslávili Deň matiek. Pripravili si pre nich pesničky, básničky, tančeky a z lásky drobné darčeky. Popoludnie pri koláčiku a kávičke bolo pre všetkých veľmi príjemné a tešíme sa opäť o rok.

• Prvá pomoc

• Dňa 1. apríla mali žiaci na elokovanom pracovisku v Poľove pripravenú prednášku s praktickou ukážkou prvej pomoci. Túto prednášku uskutočnili šikovné študentky medicíny v Košiciach a pútavým spôsobom predviedli ako a čo treba robiť pri ohrození života u dospelého človeka, dieťaťa a malého bábätka. Taktiež si žiaci mohli samotné oživovanie precvičiť a vyskúšať na figurínach. Žiakom sa táto prednáška veľmi páčila a mala veľmi veľký ohlas u všetkých.

• Legolandia

• Lego je pútavou hračkou od útleho veku, no zaujme aj žiakov na základnej škole. Dôkazom toho sú aj výtvory, ktoré sa podarili žiakom na elokovanom pracovisku v Poľove. V rámci hodín výtvarnej výchovy a popoludní v ŠKD vytvorili mnoho zaujímavých prác, čím vznikla naša miniatúrna LEGOLANDIA.

Fotky tu :)

• Čitateľský maratón

• Dňa 17.3.2022 sa na elokovanom pracovisku v Poľove konal čitateľský maratón. Žiaci sa najprv dozvedeli, prečo je marec mesiacom knihy. Neskôr sme si v aktivitách rozprávali o známych spisovateľoch. Žiaci nakoniec prezentovali knihy, ktoré prečítali a svojich spolužiakoch informovali, prečo by si ich mali prečítať aj oni. Na záver tematického dňa sme vytvorili čitateľský strom, na ktorom rozkvitli všetky knihy, ktoré žiaci prezentovali.

• Fašiangový sprievod

• Dňa 28.2.2022 sa na elokovanom pracovisku v Poľove konal fašiangový sprievod v maskách. Prvotným plánom bol sprievod po dedine okolo materskej školy a miestneho úradu. Kvôli nepriaznivému počasiu sme si zaspievali a zatancovali vo vestibule školy v rámci hodiny telesnej výchovy. Žiaci boli v maskách a za odmenu dostali diplom a sladkú odmenu. Dúfame, že v budúcnosti nám počasie neprekazí plány a rozlúčime sa s fašiangovým obdobím ako naši predkovia kedysi.

• Ostatné aktivity

• V rámci voľnočasových aktivít funguje v škole školský klub detí a taktiež krúžky pohybové a umelecké. Kultúrne programy sú na našej škole organizované v rámci podujatí ako Vianočná besiedka, Deň matiek, Deň otcov, či podujatie Úcta k starším a Fašiangový sprievod po obci. Práve tieto podujatia sú špecifické tým, že sú do nich zapojení zväčša všetci žiaci školy a rozvíjajú tak umelecké cítenie a návrat k tradíciám. Obľúbené aktivity u žiakov, ktoré škola ponúka, sú Noc s Andersenom, Škola v prírode a Plavecký výcvik, tematické dni ako Deň jablka, Deň Zeme, Mikuláš, Vianočný anjel, Deň zdravej výživy, Snowart.

Vyvýšené záhony a hmyzí hotel je jednou z ďalších predností v našej škole. V blízkosti školy sa nachádza aj jazdiareň, ktorú navštevujeme v rámci výletov a cvičení v prírode.

Zapájame sa pravidelne každým rokom do   aktivít  a  do súťaží ako Pytagoriáda, IBobor, Matematický Klokan, Hviezdoslavov Kubín, Slávik Slovenska, Tekviciáda....

• Zoznam fotoalbumov