• Vyhodnotenie súťaže KLOKANKO – šk.rok 2021/2022

Do súťaže sa zapojilo 108 žiakov 1. stupňa :

• 50 prvákov
              • 15 druhákov
              • 26 tretiakov
              • 17 štvrtákov

9 žiakov malo 100 % úspešnosť

Výsledky najlepších / 90 – 100 % úspešnosť /:

1.ročník:

1. miesto- 93,33% - Alexandra Vološinová – 4.A

2. miesto – 88,89% - online 41187

3. miesto – 84,44% - Adam Kunovjánek – 4.C

• Školská súťaž v triedení odpadu

• Ako súčasť projektu Eko Alarm, ktorý prebieha u nás na škole už od septembra 2021 vyhlasujeme súťaž o cenu pani riaditeľky školy v triedení odpadu jednotlivých tried našej školy. Budúci týždeň prebehne hodnotenie triedenia odpadu vo všetkých triedach. Výhercovia – jedna trieda na 1. stupni a jedna trieda na 2. stupni, ktoré najzodpovednejšie triedia svoj odpad v triede, majú možnosť vyhrať sladučkú odmenu.

Veríme, že odpad triedite celý rok s radosťou a zodpovedne. Príroda sa nám za to odvďačí.

p. uč Fiľakovská a p. uč. Kuciková

• Výsledková listina školského kola súťaže „SLÁVIK“

1. kategória 1.- 2. ročník ZŠ

1. miesto: Gabriela Paločková     II.C
              2. miesto: Viktória Fecková         II.B
              3. miesto: Nelka Štefaniková       I.A

1. kategória 3.- 4. ročník ZŠ

1. miesto: Samuel Dutka         IV.B
              2. miesto: Karin Palidrabová  III.B
              3. miesto: Simona Henželová IV.A

• Kto by nechcel byť HVIEZDOU!? Dokonca ANGLICKOU

• Našim žiakom sa to podarilo 5.mája prostredníctvom medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku English Star.

Súťažiaci s plným počtom bodov, tj. 100 vyhrávajú ponožky Fusakle a sú zaradení do žrebovania o hodnotné ceny.

Každý žiak, ktorý sa zúčastnil, bude, pravdaže, ocenení, a to diplomom a malým darčekom.

Všetkým gratulujeme

p. uč. M. Tomová a p. uč. G. Maščáková

• Súťažíme s Dobšinského rozprávkami

• Mesiac marec nie je výnimočný len tým, že je venovaný knihám, ale aj tým, že sa v tomto mesiaci, konkrétne 16.marca, narodil náš najvýznamnejší zberateľ ľudových rozprávok. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli vyhlásiť čitateľskú súťaž: „Súťažíme s Dobšinského rozprávkami“. Súťaž bola určená pre žiakov 3. a 4. ročníka.

Súťažiaci získali krásne ceny, ktoré nám sponzorovala firma IT – Impulse. Ďakujeme

Žiaci 3. ročníka výtvarne stvárnili ľubovoľnú slovenskú ľudovú rozprávku.

Ocenení žiaci:

3.A                                                  3.B                                     3.C

1. miesto           Alexa Kompiš                             Daniel Pavelka                     Lea Dubovská

2. miesto           Lea Gallová                                 Rebeka Uzíková                  Natália Textoris

3. miesto           Adela Košuthová                        Viktória Vaňková                Martin Rusnák

Ceny: 1. miesto - kniha+ pero, 2. miesto - hlavolamy + pero, 3. miesto - fixky + pero

Žiaci 4. ročníka ukázali svoju šikovnosť vo vedomostno-zábavných úlohách venovaných slovenským ľudovým rozprávkam a čítaniu s porozumením.

Ocenení žiaci:

1. miesto  Saška Vološinová     4.A
              2. miesto  Katarína Tomová      4.C
              3. miesto  Matej Kugla              4.C

1. miesto – kniha + kľúčenka, 2.  miesto – kniha + kľúčenka, 3. miesto – kniha + kľúčenka

Pre všetkých zúčastnených bola pripravená sladká odmena.

Mgr. Diana Vančová

Mgr. Mária Tomová

• Farebný chodník

• Dňa 2.5.2022 sa uskutočnilo  podujatie Farebný chodník, ktorého organizátorom bolo Centrum voľného času, Orgovánová 5 v spolupráci s Magistrátom mesta Košice.  Podujatie je už tradične neoddeliteľnou súčasťou osláv  Dňa mesta Košice a je určené pre žiakov MŠ a I. stupeň základných škôl.

Tohtoročná téma sa niesla v duchu Žlto-modré Košice. Vybraní žiaci 1. stupňa našej školy kreslili kriedami na im pridelenom úseku cyklistického chodníka na Hlavnej ulici v Starom meste v blízkosti Immaculaty (Morového stĺpa).

Ako vidieť na fotografiách, podarilo sa im pekne zobraziť dominanty Košíc - Urbanovu vežu a Dóm sv. Alžbety. Keďže témou boli Žlto-modré Košice, nezabudli do svojej kresby zakomponovať električku, ktorá hrdo nesie tieto farby a veľa kvetov, ktoré sú súčasťou centra mesta a pekne zdobia i trate našej koľajovej dopravy.

V tomto neľahkom období pomaly sa končiaceho COVID- u a začínajúcej sa vojny našich východných susedov zobrazili holubicu mieru, ktorá má v zobáku žlto-modré srdce ako symbol mieru a pomoci voči ich národu. Vidieť tam dve postavy, ktoré sa už zmierili a ukončili šialenstvo, ktoré žiaľ ešte prebieha.

Cesta pešo tam a späť bola dlhá a pre žiakov namáhavejšia, ale výsledok spolupráce pri tvorbe nádhernej kresby stál za to. Vďaka pani učiteľkám a pani vychovávateľke sa akcia stala úspešnou i bezpečnou.