• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Žiačky Emma Baníková (7.A) a Trami Petra Nguyen (IX.A) reprezentovali našu školu 19.1.2023 na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku v Centre voľného času na Popradskej ulici.

Trami Petra Nguyen obsadila  3.miesto v náročnej konkurencii v kategórii 1B ( 8 – 9. ročník).

Emma Baníková obsadila 13.miesto v kategórii 1A ( 5 – 7. ročník)

Našim víťazkám blahoželáme a tešíme sa z ich úspechov.

• Farebný týždeň

• V dňoch od  23.1 do 27.1. sa na škole uskutočnila dlhoročná a žiakmi obľúbená aktivita na našej škole -  farebný týždeň. Žiaci sa v jednotlivých dňoch obliekli do určených farieb. Cieľom bolo nielen podporovať, ale aj rozvíjať triedny i celoškolský kolektív a zároveň vyzdvihnúť nápaditosť žiakov, ktorí si samozrejme mohli zvoliť akou formou sa zapoja do aktivity. Celá akcia bola založená na kreativite, súdržnosti a predovšetkým zábave.

• Poďakovanie za pomoc.

• Výzva pomôcť útulku mala úspech aj na našej škole.
              Chceme sa veľmi pekne poďakovať. Už do 24 hodín od vyhlásenia prosby o pomoc pre zatopené
              zvieracie útulky ste zaplnili naše priestory množstvom materiálnej pomoci. Veci, ktoré sme vyzbierali
              vašou zásluhou, pomôžu psíkom v útulku. Keď učíme deti láske k zvieratám, učíme ich aj láske
              k životu samotnému.
              Ďakujeme.

• Medzinárodný deň bez internetu

• Pre moderného človeka je ťažké predstaviť si svoj život bez internetu. Používame ho každý deň na hľadanie informácií, komunikáciu a zábavu.

Tvorcovia Medzinárodného dňa bez internetu navrhujú, aby sme poslednú januárovú nedeľu strávili bez používania internetu.

Aspoň raz do roka je vhodné dopriať si „digitálny detox“, aby sme si oddýchli od internetu a zistili, či ho potrebujeme tak, ako si myslíme.

Pedagogické asistentky na našej školy využili tento deň na rôzne aktivity s deťmi. Porozprávali sa o výhodách a naopak nevýhodách internetu, ako sa dá stráviť príjemne čas bez internetu. Zahrali si spoločenské hry, pexeso, vyrobili si niečo pre radosť. ​​​​​​​