• Medzinárodného dňa sťahovavých vtákov

• Dňa 23.5.2023 sa trieda 7.A zúčastnila Medzinárodného dňa sťahovavých vtákov v Mestskom parku s ornitológom RNDr. Petrom Krišovským. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa kopec zaujímavosti o sťahovavých vtákoch, sledovať  vtáctvo ďalekohľadom a aj keď odchyt vtáctva a následne krúžkovanie v našom prípade nebolo úspešné, celé dopoludnie hodnotíme na výbornú a tešíme sa na ďalšie vzdelávania v prírode.

• Deň bez učenia pre V.A – Huráááááá!

• Dôsledné triedenie odpadu počas tohto školského roka zabezpečilo našej triede – V.A prvé miesto v škole. Vytúžený deň nastal v piatok 26.mája. Električkou sme sa vybrali do oddychového areálu Nad Jazerom. Spočiatku chlapci hrali futbal a dievčatá si púšťali hudbu a hrali spoločenské hry. Potom  sme spoločne hrali vybíjanú a oddychovali na deke. Nakoniec sme si kúpili nanuky a zmrzlinu. Vrátili sme sa do školy šťastní a spokojní po úžasnom dni bez učenia.

• Regionálne kolo Botanikiáda

• Aj tento rok UPJŠ v Botanickej záhrade v Košiciach organizovala Botanikiádu pre žiakov 5. ročníka s témou „Voda, základ života“. V apríli sa uskutočnilo školské on-line kolo, ktoré riešili naši piataci. Úspešnými riešiteľkami za našu školu sa stali Sára Homoľová a Natália Dubovská z V.C triedy. Z botanickej záhrady si okrem vlastnoručne zasadenej rastliny odniesli aj veľa krásnych zážitkov.